Tomáš Svitok štartoval po desiatich rokoch na letisku v Trenčíne

Slovenský pretekár Tomáš Svitok bol vrokoch 2007-2009 pravidelným účastníkom motocyklových pretekov Race for fun, ktoré sa vtedy konali na letisku v Trenčíne. Po dlhýchdesiatich rokoch sa motocykloví priaznivci a pretekári zišli opäť na tomto mieste v rámci medzinárodného podujatia, ktoré bolo súčasťou niekoľkých seriálov. Možnosť predstaviť sa domácim fanúšikom nevynechal práve ani Tomáš.

 

 

V Trenčíne bojoval v oboch pretekoch triedy nad 600 cm3 o prvé miesto s českým jazdcom MichalomPráškom, ktorý potvrdil úlohu favorita a v oboch prípadoch zvíťazil. Tomáš si tak po výbornom výkonez Trenčína odviezol poháre za dve druhé miesta.

Tomáš Svitok:

„Po desiatich rokoch som si opäť zajazdil na letisku v Trenčíne a mám z toho veľkú radosť. Atmosféraa diváci urobili svoje a bol som rád, že som pred nimi mohol jazdiť, keďže takýchto príležitostí veľa nebýva. Som spokojný aj s dvomi vybojovanými druhými miestami. Nie som totiž práve fanúšikom prírodných okruhov a veľkých obrubníkov, ale snažil som sa z jazdy dostať maximum. Motocykel mi môj tím pripravil ako vždy perfektne a mohli sme si tak spolu užiť tento víkend na jednotku. Všetkým veľmi ďakujem za podporu a dúfam, že budem o dva týždne v rovnakom tempe pokračovať aj v európskom pohári na Pannonia-ringu.“