Tomáš Svitok o pretekoch v Assene

Druhé podujatie tohtoročného seriálu Alpe Adria Championship a Európskeho poháratriedy Superstock 1000 absolvoval počas uplynulého víkendu v holandskom Asseneslovenský pretekár Tomáš Svitok, člen tímu Maco Racing.

Po desiatom mieste v kvalifikácii obsadil Tomáš rovnako desiatu priečku aj v sobotu naprvých pretekoch. V nedeľu si o tri miesta polepšil a bol siedmy.
Nasledujúce podujatie seriálu sa koná počas posledného júnového víkendu na maďarskomPannonia-ringu.

 

Tomáš Svitok:

„Do Assenu som sa vrátil po šiestich rokoch, naposedy som tu předtím jazdil preteky FIM Cup Superstock 1000. Hrá proti nám málo trénovania, počas pretekárskeho víkendu sú len dva voľné tréningy, jedna kvalifikácia a dvoje preteky, takže dostať sa do takého náročného okruhu, akým je Assen, tažké. Snažil som sa hneď potiahnuť s rýchlymi, základnénastavenie sa nám tiež podarilo nájsť rýchlo a len sme sa s tým hrali.

V prvých pretekoch som ale nevydržal ísť tempo so špičkou a bolo z toho až 10. miesto. Donedeľných pretekov sme urobili nejaké zmeny a vyšlo z toho napokon 7. miesto a hlavne ma teší, že celé preteky som vedel držať rovnako rýchle tempo a vieme na čom pracovať před ďalším podujatím.

Hneď z Assenu sa presúvame do Oscherlsebenu osemhodinovku EWC, kde idem s mojim tímom v rámci výpomoce a prípadne keby bolo treba za niekoho zaskočiť.