Tomáš Svitok hodnotí svoje vystúpenie na Pannoniaringu

Slovenský pretekár Tomáš Svitok má za sebou preteky Európskeho pohára a šampionátu Alpe Adriana maďarskom okruhu Pannoniaring. Jazdec Maco Racing Teamu v prvých pretekoch po pádenebodoval, v druhých skončil na piatom mieste.

Tomáš Svitok:

„Kedysi som mal okruh Pannoniaring rád, ale zničený asfalt a veľký výkon Superstocku 1000 robia túto trať veľmi náročnou. Na miesto som dorazil už v stredu večer, keďže vo štvrtok bol testovací deň popri maďarskom šampionáte. Vyskúšali sme si celkom dobre nastavenie motocykla a vovoľných pretekoch som skončil druhý.

V piatok som s každým výjazdom na trať zrýchľoval, čo ma tešilo, hoci to znamenalo až ôsme miesto na štartovom rošte v sobotných pretekoch. Štart mi veľmi nevyšiel, prepadol som sao niekoľko mieste, tak som sa snažil rýchlo dostať pred súperov, ale bol som dlhý v zákrute a prvýraz po troch rokoch som spadol. Zlomené riadidlo mi už nedovolilo pokračovať ďalej.

V Nedeľu som opäť štartoval z ôsmeho miesta. Opäť som sa po štarte prepadol, ale niekoľko miest sa mi podarilo získať späť a v cieli to pre mňa znamenalo piate miesto.
Mrzí ma sobotný pád, pretože mi tak ušlo mnoho bodov v šampionáte. Moja vďaka za podporupatrí tímu Maco Racing, fanúšikom a rodine. Nasleduje príprava na ďalšie preteky, po voľnom víkende si odbehnem na Countrycross do Žaškova a potom ma čaká ďalšie podujatie Alpe Adrie v nemeckom Oscherslebene.“