Tomáš na Monze doplatil na chybu súpera

V talianskej Monze sa konalo štvrté kolo seriálu FIM Cup Superstock 1000, ktorý sa jazdí v rámci podujatia MS Superbikov. Ani tentoraz na mieste s českým tímom SMS Racing nechýbal Slovák Tomáš Svitok. g,blpgw,blTretím podujatím pokračoval seriál pretekov cestných motocyklov triedy Superstock 1000, ktoré sa v rámci MS Superbikov konali v holandskom Assene. Na mieste nechýbal ani slovenský zástupca Tomáš Svitok, člen českého tímu SMS Racing.

V tréningoch a kvalifikáciách, ktoré sa jazdili striedavo na suchej a mokrej trati, si náš pretekár zvykal aj na pre neho nový okruh a pre nedeľné preteky si vybojoval 22. štartovú pozíciu. V samotných pretekoch po výbornom štarte doplatil na chybu súpera, po ktorej sa ocitol mimo trate a z posledného miesta s veľkou stratou začal doháňať aspoň nejaké stratené miesta. Nakoniec z toho bolo 19. miesto v cieli.

Tomáš Svitok:

„V piatok, v prvej kvalifikácii, sme čakali, až oschne trať natoľko, aby som mohol urobiť čo najrýchlejšie kolo s pneumatikou na sucho, ale nevyšlo nám to, dráha bola ešte príliš mokrá a to znamenalo až predposledné miesto. V sobotu ráno bolo vo voľnom tréningu opäť mokro, zlepšil som sa o päť sekúnd, ale veľmi som neriskoval, pre poobednú druhú kvalifikáciu nám totiž predpovedali lepšie počasie. To sa aj naplnilo a ja som sa posunul na 22. miesto, s čím som bol spokojný, no stále som mal problém s odskakujúcim predkom motocykla. To sa nám však podarilo odstrániť, čo potvrdil aj nedeľný zahrievací tréning. Preteky sa pre mňa začali skvele, po štarte som preskočil celý jeden rad a do prvej zákruty som vchádzal dokonca okolo 15. miesta, ale žiaľ, za mnou jazdiaci Poliak Walkowiak urobil chybu, vrazil do mňa a ja som sa ocitol mimo dráhy. Kým som sa dostal späť, tak prešiel veľmi dlhý čas a s veľkou stratou som potom už pretekal len sám so sebou. Nakoniec sa mi ešte podarilo dostihnúť dvoch súperov a v cieli som bol devätnásty. Škoda tej kolízie, mohol to byť skvelý víkend, darilo sa nám, chcem sa tímu poďakovať za odvedenú prácu.“