Svitok v Misane dvadsiaty druhý

V Taliansku sa cez víkend konalo ďalšie podujatie Majstrovstiev sveta Superbikov, v rámci ktorých sa jazdí aj svetový pohár triedy Superstock 1000. Na štarte ani tentoraz nechýbal slovenský pretekár Tomáš Svitok z tímu SMS Racing.

Po sobotňajších kvalifikáciách patrila nášmu jazdcovi 26. pozícia na štartovom rošte, v nedeľu obsadil v samotných pretekoch 22. miesto. Už o dva týždne sa Tomáš predstaví na ďalšom podujatí seriálu na Masarykovom okruhu v Brne, ktoré každoročne navštevujú tisíce fanúšikov zo Slovenska. Tí však budú mať možnosť Tomáša vidieť už aj počas nadchádzajúceho víkendu na našom novom okruhu Slovakia Ring, kde sa koná Cena Slovenska, ktorá je súčasťou slovenského a alpsko-jadranského šampionátu.

Tomáš Svitok:

„Okruh v Misane je krásny, ale aj veľmi náročný na naučenie ideálnej stopy. Po celý čas sme mali motocykel relatívne dobre nastavený, riešili sme len minimálne upravy a viac sme pracovali na nastavení prevodu. Preteky boli dobré, len škoda, že som bol po štarte v tretej zákrute súperom vytlačený zo stopy a prišiel som tak o možnosť bojovať o lepšie umiestnenie. Chcel som určite viac ako výsledné 22. miesto. Veľmi sa však už teším na nadchádzajúce dva víkendy, najprv na Slovakia Ring, kde sa koná Cena Slovenska a o týždeň neskôr do Brna, kde ma čakajú ďalšie preteky svetových stockov, ktoré sú pre mňa dalo by sa povedať takisto domácimi. Chcem touto cestou pozvať aj svojich fanúšikov a verím, že ich poteším svojimi výkonmi na trati.“