Tomášov holandský debut

Tretím podujatím pokračoval seriál pretekov cestných motocyklov triedy Superstock 1000, ktoré sa v rámci MS Superbikov konali v holandskom Assene. Na mieste nechýbal ani slovenský zástupca Tomáš Svitok, člen českého tímu SMS Racing.

Okruh v Assene, ktorý patrí medzi kultové, bol pre nášho 19-ročného pretekára celkom neznámy. Postupne si však na neho zvykal a v nedeľných pretekoch si schuti zo svojimi súpermi zabojoval. Pre problémy na štarte však nestihol viac ako 18. miesto v cieli.

Tomáš Svitok:

„V Assene som štartoval po prvý raz, okruh je to veľmi rýchly a náročný, ale zato je o pretekárskom srdci a mne osobne sa veľmi páči. V kvalifikácii sa mi nedarilo, buď bola vyvesená žltá vlajka, alebo som chyboval, takže sa mi nepodarilo zajazdiť ani jeden dostatočne rýchly čas a znamenalo to 22. štartovú pozíciu. Samotné preteky boli skvelé, žiaľ okrem štartu, kde mal problém s motocyklom jeden so súperov a zdržali sme sa dlhšie než je zdravé. Moja motorka sa začala prehrievať, takže som mierne ubral a v momente štartu som bol posledný. Dve miesta som behom chvíle získal späť, nasledoval však highsider, ktorý som ustál, no bol som opäť na chvoste a začala naháňačka za lepšími pozíciami. Dostal som sa za Poliaka Walkowiaka, ktorého som však nemohol predbehnúť, na rovinke bol neskutočne rýchly, na brzdy som ho ale vedel uhrať a v poslednom kole som mu definitívne ukázal chrbát. Preteky som si veľmi užil, spokojnosť s výsledkom pochopiteľne nie je, nevydarený úvod pretekov rozhodol o všetkom.“