Prvé svetové body pre Tomáša

Cez víkend sa na Masarykovom okruhu v Brne konalo ďalšie podujatie MS Superbikov, v rámci ktorých sa jazdí aj pohár FIM Superstock 1000. Tomáš Svitok nastupoval do takmer domáceho podujatia s cieľom vybojovať premiérové body.

Horúce počasie sprevádzalo celý pretekársky víkend, ktorý do hľadiska brnianskeho okruhu prilákal aj niekoľko tisíc návštevníkov zo Slovenska. Tí boli zvedavý aj na výkony nášho reprezentanta jazdiaceho za český tím SMS Racing. Tomáš sa počas tréningov a kvalifikácií venoval nastaveniu motocykla, no výsledkom bolo len 24. miesto na štartovom rošte. Sen o prvých bodoch do seriálu sa však nášmu pretekárovi nakoniec podarilo naplniť, keď v nedeľných pretekoch skončil na trinástom mieste. Do tabuľky si tak pripísal tri body.

Tomáš Svitok:

„Sobota bola ťažká, museli sme nájsť správne nastavenie a bolo z toho len 24. miesto v kvalifikácii. Večer sme sa rozhodli celkom prerobiť geometriu s tým, že to stihneme vyskúšať v nedeľnom warm upe. Potvrdilo sa, že sme niektoré veci trafili správne, takže pred pretekmi sme ešte doladili pár detailov. Bol to trošku risk, ale vyplatilo sa to. Dobre som odštartoval, z prvej zákruty som vychádzal dvadsiaty, potom som sa dostal pred Vivarelliho a Ježka a vypracoval som si skoro 1,5 sekundový náskok a po odstúpení niekoľkých súperov som sa posunul na 11. miesto. Tri kolá pred koncom som však urobil chybu, v nájazde do poslednej ľavej zákruty mi vyskočila rýchlosť, bol som dlhý a toto rozhodenie ma stálo dve miesta. Som však šťastný, pretože som získal svoje prvé body v tomto seriáli. Celý tím pracoval celý víkend výborne a touto cestou im chcem vyjadriť svoju vďačnosť. Poďakovať chcem však aj všetkým fanúšikom, priateľom a partnerom, ktorí nás prišli do Brna podporiť.“