Slovenský tím SK Energy na Medzinárodnej motocyklovej šesťdňovej

V dňoch 30. 8. – 5. 9. sa v Taliansku uskutočnila najslávnejšia motocyklová súťaž v disciplíne Enduro, Medzinárodná šesťdňová. Majstrovstvá sveta národov a klubov absolvovali neuveriteľný 95. ročník podujatia a na mieste sa predstavil aj tím SK Energy.

Ako pretekár tímu mal štartovať aj Tomáš Svitok, žiaľ, počas tréningu sa zranil a musel ho nahradiť Juraj Bisták a Svitok sa tak ocitol v roly manažéra. Celkovo obsadil tím v súťaži 340. miesto.

Tomáš Svitok:

„Také náročné preteky okrem veľkého úsilia s prípravou motocykla pred samotným štartom vezmú veľa času aj priamo v dejisku podujatia. Za šesť dní sa vystriedalo deväť rôznych rýchlostných skúšok, každý deň sa najazdilo 240 kilometrov s minimálne šiestimi testmi počas dňa. Zo 630 jazdcov z celého sveta bolo päť zo Slovenska.

Keďže sme sa týchto pretekov zúčastnili po prvý raz, zvolili sme stratégiu netlačiť na výsledky, ale predovšetkým dojazdiť do cieľa. To sa nám aj nakoniec podarilo, pričom z troch slovenských jazdcov, ktorí došli do cieľa, nám patrilo druhé miesto.
Bohatou skúsenosťou pre nás bolo spojenie síl s tímom Gotbross, ktorý má 25-ročnú skúsenosť s týmto podujatím a patrí im veľká vďaka za pomoc.

Aj na budúci rok sa šesťdňová uskutoční na európskom kontinente, vo Francúzsku a my sa tam opäť zúčastníme klubovej súťaže. Verím, že ja tam budem už ako pretekár.
Teraz sa ale rýchlo vraciame na Slovensko, pretože už cez ďalší víkend náš čaká záverečné podujatie v endure v Gelnici, kde by som rád aj napriek zraneniam štartoval.“