Pódium aj najťažší pád kariéry

Ťažký víkend si „užil“ na víkendovom podujatí Európskeho pohára a šampionátu Alpe Adria v chorvátskej Rijeke slovenský pretekár Tomáš Svitok.

V konkurencii dvadsiatich pretekárov z ôsmich európskych krajín dokázal napriek ťažkému pádu z piatkového voľného tréningu vybojovať štvrté miesto na štartovom rošte. V samotných pretekoch obsadil šieste a piate miesto, v rámci Európskeho pohára bol štvrtý a tretí, takže spočiatku náročný víkend sa pre neho skončil úspešne.

Tomáš Svitok:

Do Rijeky sme dorazili v stredu večer, aby sme využili štvrtkový voľný deň na trénovanie. Všetko išlo podľa plánov a mne sa podarilo zavŕšiť deň s časom 1:28,6, čo sme na voľný tréning považovali za veľmi dobré. Pár zmien na podvozku sme nachystali na piatkové oficiálne voľné tréningy.

Piatok prvý tréning dopadol takisto dobre, ale v druhom som žiaľ mal môj zatiaľ najväčší pád v kariére. Ja som skončil síce len s narazeným bedrovým kĺbom a nejakou tou modrinou, ale motocykel bol poškodený fatálne. Už to vyzeralo na predčasný koniec, ale veľké poďakovanie patrí Vladovi Lidikovi, ktorý mi ochotne doniesol chýbajúce diely z Bratislavy. Takisto obrovské ďakujem ide Macovi a celému tímu, môjmu otcovi, ktorí do pol piatej rána dali motocykel znovu do 100-percentného stavu, a ja som mohol v sobotu nastúpiť na preteky.

Tie sobotné mi žiaľ vyšli na 6. miesto v Alpe Adrii a v rámci FIM Cup štvrté. V nedeľu sme už mali všetko doladená a ja som v poslednom kole o jednu desatinu prišiel o 4. miesto v Alpe, ale rámci FIM Cupu vezieme domov 3. miesto.
Máme za sebou ťažký víkend, body sme vybojovali a ja som vďačný všetkým, ktorí pri mne stáli a ja som vďaka nim bol schopný v sobotu znovu byt na trati.