Na Endure v Gelnici sa predstavil aj zranený Svitok

Po dvoch týždňoch strávených na medzinárodnej šesťdňovej v talianskej Lombardii sa na Slovensko vrátil tím SK Energy a hneď ho v dňoch 10. a 11. septembra čakali preteky domáceho šampionátu Enduro v Gelnici.

Toto podujatie patrí vždy medzi veľké endurá, trať merala 69 kilometrov a usporiadateľom aj tento rok prialo počasie, hoci rána boli chladné. Pretekov sa zúčastnil aj Tomáš Svitok, ktorý však stále bojoval s následkami zranení, ktoré si privodil pri tréningu na šesťdňovú.

Tomáš Svitok:

„Ešte stále som cítil bolesť, ale rozhodol som sa aj tak nastúpiť na štart. Už v piatok sme si boli prejsť trať, aby sme vedeli, čo nás čaká.
Štart a prvý prejazd bol v podstate krásny, ale náročný na čas, aby človek nechytil trestné minúty, bolo treba od začiatku držať plný plyn a sobotné tretie miesto bolo pre mňa skvelé. Oplatilo sa štartovať, bol som veľmi spokojný a plný optimizmu, že by to za oba dni mohlo vyjsť na stupne víťazov.

Žiaľ, v nedeľu som mal počas prejazdu dva pády, z nedoliečeného zranenia šla riadna bolesť, ale nevzdal som sa, no stačilo to len na piate miesto. Aj tak som však spokojný, pretože v plnej sile bez zranenia patríme s tímom na pódium.
Teraz mám jeden deň prestávku a potom sa vraciam do Francúzska na posledné 24-hodinové preteky Bol d ́Or.“