Na letisku v Trenčíne súťažili motocyklové veterány

Prvý októbrový víkend patril na letisku v Trenčíne motocyklovým pretekom Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v jazde pravidelnosti veteránov a Ducati Slovakia Cupu. Možnosť zajazdiť si na dnes už historickom stroji si nenechal ujsť ani známy slovenský pretekár Tomáš Svitok.

Svitok osedlal stroj Ducati 851, s ktorým sa bolonská značka zúčastnila celkom prvého ročníka majstrovstiev sveta triedy Superbike v roku 1988, a za ktorej riadidlami vtedy ako továrenský pretekár sedel bývalý taliansky majster sveta v triede 500 cm3 Marco Lucchinelli. V súčasnosti je tento motocykel vyhľadávaný medzi zberateľmi motocyklov a veteránskymi pretekármi.

Tomáš Svitok:

„Po jednom voľnom víkende som prijal pozvanie sa zúčastniť pretekov MMSR vintage regularity, pochopiteľne som nešiel súťažne, ale vďaka dlhoročnej spolupráci s Ducati a tímom The Cult Motorcycle som rád prijal možnosť otestovať motocykel Ducati 851 z roku 1989. Bola to pre mňa celkom nová skúsenosť a na moje prekvapenie skvelá skúsenosť. Motocykel mal tím pripravený na sto percent. Iste, je cítiť, že motocykel už má svoje roky, ale so skúsenosťami z moderných motocyklov som dokázal na trati dosiahnuť časy zrovnateľné s najrýchlejšími pretekármi Ducati Slovakia Cupu. Moja veľká vďaka za túto skúsenosť patrí tímu The Cult Motorcycle a teším sa na ďalšiu príležitosť zajazdiť si s týmto strojom.“