Maco Racing Team na 24-hodinovke Bol d ́Or

Predposledné podujatie šampionátu FIM EWC odštartovalo 24-hodinovými pretekmi v sobotu 18. septembra na okruhu v Le Castellet a na mieste nechýbal ani slovenský tím Maco Racing.

Najstaršie vytrvalostné motocyklové podujatie oslávi v roku 2022 sto rokov od uskutočnenia prvého ročníka a patrí medzi najprestížnejšie v motoristickom športe. Slovenský pretekár Tomáš Svitok tu pred štyrmi rokmi dosiahol skvelý výsledok, keď v triede Superstock skončil v top 10, ale tentoraz bol vo Francúzsku ako náhradný jazdec.

Tomáš Svitok:

„Tím bol na mieste už od nedele, ale ja, keďže som štartoval na Endure v Gelnici, som sa pripojil až
v stredu. Chýbal mi úvodný testovací deň, ale tím pracoval ako vždy na sto percent, ale boli aj pády a veľa techniky sa muselo znovu stavať na mieste nanovo. Moje nedoliečené zranenie a takisto situácia, kedy som sa na trať dostal až v poslednej možnej chvíli v druhej kvalifikácii a za zlého počasia spôsobili, že som sa do pretekov nekvalifikoval. Tím Maco Racing nakoniec pre zranenie tretieho jazdca musel preteky dokončiť s dvomi pretekármi a aj napriek všetkým ťažkostiam došiel do cieľa na výbornom desiatom mieste. Bol to rozhodne dobrý výsledok pred posledným podujatím svetového šampionátu, ktoré sa uskutoční o tri týždne v českom Moste.“