Motocyklový vytrvalostný šampionát sa skončil v českom Moste

Šesťhodinovými pretekmi v Moste sa počas druhého októbrového víkendu skončil ďalší ročník majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov. Aj tentoraz sa na mieste predstavil slovenský tím Maco Racing.

V kvalifikácii si pretekári vyjazdili 12. miesto na štartovom rošte. Už tradične sa po štarte slovenský tím pohyboval výsledkovou listinou nahor, ale v postupe ho zastavil technický problém, ktorý síce mechanici odstránili, ale takto vzniknutá strata sa na šesťhodinových pretekoch dohnať nedá. Navyše West spadol na oleji po spadnutom motocykli, pričom táto situácia na trati nebola signalizovaná.

Tím Maco Racing tak v cieli pretekov obsadil 17. miesto, čo mu zabezpečilo desiatu priečku v konečnom hodnotení svetového šampionátu, a to aj napriek tomu, že tento rok neabsolvoval preteky v Portugalsku.

Tomáš Svitok:

„Boli to ďalšie náročné preteky, a hoci sa náš tím dokázal aj po týchto ťažkostiach vždy pozviechať, šesťhodinové preteky boli krátke na to, aby sme sa dokázali prepracovať späť na stratené pozície. V konečnom hodnotení šampionátu sme skončili na desiatom mieste, a to sa ráta, hoci to bolo ťažko vybojované.“