V Imole po problémoch devätnáste miesto

Legendárny okruh v talianskej Imole hostil svetový superbikový šampionát, v rámci ktorého sa v kategórii FIM Cup Superstock 1000 predstavil slovenský pretekár Tomáš Svitok s tímom SK Energy. Cieľom nášho jediného zástupcu v tomto seriáli bolo zvýšiť svoje bodové konto v priebežnom hodnotení.

21-ročný pretekár zo Sebedražia obsadil v kvalifikácii 21. miesto s tým, že v úvode doplatil na prerušenie tréningu. Do nedeľných pretekov sa mu podarilo dobre odštartovať, ale technické problémy mu nakoniec nedovolili vybojovať lepšie ako 19. miesto v cieli, pričom v priebežnom hodnotení je s ôsmimi bodmi dvadsiaty. Tomáš sa už počas nadchádzajúceho víkendu predstaví na predposlednom podujatí seriálu vo Francúzsku.

Tomáš Svitok:

“Je mi ľúto, že víkend nakoniec dopadol bez výraznejšieho úspechu, spolu s tímom sme totiž pracovali veľmi dobre, postupovali sme dopredu a aj časy sa zlepšovali tak ako mali. Kvalifikácia síce nevyšla podľa predstáv, hneď na začiatku sme dali novú pneumatiku, ale v treťom kole bol tréning zastavený. Štart sa mi vydaril aj napriek kontaktom so súpermi, navyše som pravdepodobne trafil vrabca, ktorý my rozbil plexisklo. No prišli problémy, nemohol som zaradiť tretí rýchlostný stupeň a viac sa už robiť nedalo. Teraz sa z Talianska premiestnime priamo na francúzsky okruh Magny Cours, kde nás v nedeľu čakajú predposledné preteky seriálu a my všetci veríme, že výsledok bude oveľa lepší.”

Luboš Gréč, spolumajiteľ tímu SK Energy:

“Tomáš bol počas celého dobre naladený a to bolo vidieť aj na jeho jazde. Žiaľ, v samotných pretekoch sme mali problém s prevodovkou a bolo po nádejach na lepší výsledok. Aj to sa však v tomto športe stáva, o to viac sme motivovaní do Francúzska. V súčasnosti sa v Taliansku pripravujú naše motory, aby sme v čo najlepšej forme mohli absolvovať záverečné podujatia seriálu.”