Trenčiansky návrat po štyroch rokoch

Prvé úspechy a víťazstvá zaznamenal Tomáš Svitok na letiskovom okruhu v Trenčíne ešte ako začínajúci pretekár v triede do 600 cm³ v rokoch 2007 až 2009. Po prestávke, kedy sa tam preteky nekonali, sa na mieste predstavil v roku 2019 a tento rok sa tam v posledný augustový víkend vrátil po štyroch rokoch.

Preteky boli súčasťou šampionátu na prírodných okruhoch, ktorého sa Tomáš tento rok predtým zúčastnil len v rámci prípravy na sezónu v Brne, ale prilákala ho možnosť zajazdiť si na domácej trati pred očami domácich fanúšikov. V konkurencii silnejších motocyklov sa ale nestratil a po oba pretekárske dni bojoval o pódiové umiestnenie, pričom do hodnotenia slovenského šampionátu na prírodných okruhoch vybojoval dve druhé miesta.

 

Tomáš Svitok:

„Preteky v Trenčíne sme brali skôr ako reprezentačné vystúpenie nášho tímu pred domácim publikom, pretože toto podujatie má vždy krásnu atmosféru. Našou prioritou samozrejme zostáva medzinárodný šampionát Alpe Adria.

Trošku nešťastne bola vyriešená práve naša trieda Supersport, kde šli motorky Supersport New Generation, u ktorých ale nebolo možné skontrolovať či majú zatvorenú elektroniku, a keďže na trati v Trenčíne sú dve dlhé roviny, tak na motorky s objemom nad 600 cm³ som nemal šancu.

Po kvalifikácii vyzeralo tretie miesto na štarte nádejne, ale v samotných pretekoch i nakoniec zostali dva štvrté miesta.

Aj tak to ale boli veľmi pekné preteky s množstvom ľudí, priateľov a fanúšikov.“