Na Slovakia Ringu si Tomáš Svitok zapísal ďalšie víťazstvo do šampionátu Alpe Adria

Už po druhýkrát tento rok hostil Slovakia Ring medzinárodný motocyklový šampionát Alpe Adria. Zatiaľ čo prvý raz šlo o úvodné podujatie seriálu, tentoraz už šlo do tuhého, veď po Slovakia Ringu pretekárov čaká záverečné podujatie seriálu v chorvátskej Rijeke.

Slovenský pretekár Tomáš Svitok po prestupe do triedy Supersport pravidelne zbiera poháre za pódiové umiestnenia, a to aj napriek tomu, že vo svojej triede musí bojovať so silnejšími motocyklami špecifikácie New Generation. Tentoraz pred zrakmi domácich fanúšikov vybojoval druhé a prvé miesto a v priebežnom hodnotení seriálu mu patrí druhé miesto.

 

Tomáš Svitok:

Mám za sebou posledné domáce preteky v roku na Slovakia Ringu. Bol to pre mňa krásny celý víkend. Darilo a mi ísť bez chýb, v tíme všetko fungovalo na jednotku, nemal som čo stratiť, a tak som jazdil uvoľnene.

V sobotu som preteky dokončil na druhom mieste so stratou jednej sekundy a v nedeľu som zvíťazil s náskokom osem stotín sekundy. Boli to veľmi náročné preteky, ale krásne, a to až do posledného centimetra.

Chcem poďakovať hlavne môjmu otcovi, rodine, a našim partnerom za tento úspešný víkend. Pred poslednými pretekmi v Rijeke mám už titul vicemajtra vo vrecku, a preto už teraz môžem sezónu na okruhoch hodnotiť ako úspešnú.“