Tomáš Svitok zvíťazil na Masarykovom okruhu v Brne

Výborný víkend (14.-16. júla) zažil na treťom podujatí šampionátu Alpe Adria v Brne slovenský pretekár Tomáš Svitok. V sobotných pretekoch dokázal zvíťaziť a v nedeľu ho od prvého miesta delili len desatiny sekundy.

Týmto výsledkom Svitok potvrdil, že jeho vstup do kategórie Supersport bol správny, a hoci vo svojej triede musí bojovať s oveľa silnejšími motocyklami špecifikácie New Generation, môže pomýšľať na najvyššie priečky v konečnom hodnotení seriálu.

 

Tomáš Svitok:

„Na okruhu v Brne sme začínali sezónu testom, takže sme tam prichádzali pripravení a mali sme základné dáta. Trať v Brne má jednu nevýhodu, jej povrch v porovnaní s inými okruhmi neuveriteľným tempom žerie pneumatiky.

V kvalifikácii sa mi darilo, bolo z toho piate miesto na rošte a do pretekov som si veril. Trafili sme nastavenie, motocykel šiel presne ako som potreboval a výsledkom bolo víťazstvo. O to viac som sa tešil na nedeľné preteky. V nich to bol veľký boj, ktorý pre mňa znamenal tretie miesto so stratou siedmich desatín sekundy na víťaza. Tešilo ma ale, že som dosiahol najrýchlejší čas pretekov.

Ďakujem všetkým partnerom a fanúšikom za pomoc a dôveru, víťazstvo v Brne dokazuje, že sme sa vybrali správnym smerom.“