Medzinárodné majstrovstvá SR v Countrycrosse – Žaškov

V dňoch 8. a 9. júla sa na trati v Žaškove uskutočnili preteky MMSR v Countrycrosse. Organizátorom podujatia je náš úspešný Dakarista Štefan Svitko, na trati však nechýbal ani náš úspešný pretekár z okruhov s podobným priezviskom – Tomáš Svitok.

Práve Tomáš sa popri úspešnej kariére na okruhoch vo výbornom svetle predstavuje aj v terénnych pretekoch, hoci tentoraz to nemal jednoduché. Pre poruchu v sobotu nedokončil a v nedeľu so sériovým dielom skončil jedenásty.

 

Tomáš Svitok:

„Na Orave na nás čakala krásna rýchla trať. Na mieste bolo viac ako 350 jazdcov a mňa tešilo, že mi tieto preteky nekolidujú so žiadnymi pretekmi na okruhu a môžem si to v takejto početnej konkurencii užiť.

Zo sobotných pretekov som ale musel odstúpiť, keď sa mi pri jednom skoku zlomil zadný tlmič a musel som zamieriť do depa.

Vďaka môjmu dobrému kamarátovi Martinovi Mikulovi, ktorý mi z domu priviezol sériový tlmič, som však mohol štartovať aj v nedeľu. So sériovým tlmičom to už ale nešlo ideálne, motorka výrazne kopala, ale aj tak som dokázal dokončiť na jedenástom mieste.“