SK Energy Team a Tomáš Svitok sa predstavili verejnosti

Počas uplynulej výstavy Motocykel 2011 sa v Bratislave verejnosti predstavil SK Energy Team s pretekárom Tomášom Svitkom zo Sebedražia.

V nadchádzajúcej sezóne sa spolu zúčastnia Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000, ktorý sa koná v rámci Majstrovstiev sveta Superbike.

Nový slovenský tím vznikol na začiatku tohto roka, keď sa rozhodli spojiť svoje sily Luboš Gréč, majiteľ spoločnosti Ducati Slovakia, Mauro Scardassa, taliansky šéfmechanik tímu a Miroslav Svitok, otec 20-ročného pretekára. Tomáš má skúsenosti s týmto seriálom už z vlaňajška, kedy s predchádzajúcim tímom vybojoval v silnej konkurencii tri body do konečného hodnotenia. Tento rok bude jazdiť na motocykli Ducati 1098R, ktorý ešte pred oficiálnym predstavením tímu testoval v Taliansku a Španielsku. FIM Cup Superstock 1000, ako znie presný názov seriálu, odštartuje 17. apríla v holandskom Assene a jednou z jeho zastávok bude aj podujatie na Masarykovom okruhu v Brne, ktoré sa uskutoční 8. – 10. júla.

Tomáš Svitok:

“Pred nadchádzajúcou sezónou som absolvoval tvrdú prípravu a to nielen po fyzickej stránke, ale aj psychickej. Takisto motocykel Ducati je skvelý, podarilo sa nám postaviť skutočne špičkový stroj, ešte nikdy som na takom kvalitnom motocykli nesedel. Dokazujú to aj nedávne testy v Taliansku a Španielsku, kde som jazdil podstatne rýchlejšie časy ako vlani. O to viac sa teším na pretekársku sezónu.”

Luboš Gréč, spolumajiteľ tímu:

“SK Energy Team sme založili spolu s Miroslavom Svitkom s cieľom uspieť vo svetovom pohári. V tíme sa stretávajú ľudia, ktorí už s týmto seriálom skúsenosti majú, či už samotný pretekár, alebo taliansky šéfmechanik, preto by sme sa chceli tento rok umiestňovať pravidelne na bodovaných pozíciách. Čo sa týka výberu pretekára, tak tam bola moja voľba jasná, v motoristickom športe sa pohybujem už dlho, takže Tomáša sledujem už od jeho začiatkov a vlani sme si vyskúšali spoluprácu aj v praxi, keď na našom motocykli absolvoval niekoľko pretekov v slovenskom šampionáte. Takisto sa nám podarilo postaviť nový kvalitný motocykel, čo nám potvrdili aj uplynulé testy. V krátkom čase nás čaká ďalšie testovanie a v polovici apríla prvé preteky.”