Na Masarykovom okruhu v Brne sa rozhodovalo o tituloch motocyklových šampiónov

Posledné podujatie medzinárodného motocyklového šampionátu Alpe Adria hostil počas prvého októbrového víkendu Masarykov okruh v Brne, teda tam, kde seriál v apríli začínal. Obrovské množstvo pretekárov z celej Európy tak naplnilo štartové rošty a diváci si tak mohli aj napriek chladnému počasiu užiť krásne súboje.

Pretekov v triede Superbike sa zúčastnil aj slovenský pretekár Tomáš Svitok, ktorý žiaľ v sobotu doplatil na technickú poruchu a nedeľné preteky dokončil ôsmy.

Tomáš Svitok:

„Po jednom voľnom víkende od pretekov Bol d ́Or vo Francúzsku sme sa tentoraz vybrali na posledné preteky šampionátu Alpe Adria do Brna, kde na nás čakalo chladné počasie.
Hneď v úvode sme pri nastavení motocykla použili dáta z apríla. V kvalifikácii som dosahoval rovnaké časy ako na jar, a to mi dávalo optimizmus pred pretekmi. Žiaľ, celý víkend sa nedaril podľa plánov a prejavilo sa to v sobotných pretekoch, z ktorých som pre poruchu elektroniky musel v treťom kole odstúpiť. Pre nedeľné preteky sme pripravili druhý motocykel, ale s iným nastavením som nedosiahol viac ako ôsme miesto v rámci šampionátu Alpe Adria. Aj napriek tomu ďakujem celému tímu, že sa snažil situáciu vyriešiť čo najlepšie.“