V maďarskej Nagytarcse sa skončil slovenský šampionát Enduro a Rely

V dňoch 15. a 16. októbra sa na trati v maďarskej Nagytarcse skončili tohtoročné medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky Enduro a Rely. Celá trať, ktorá je situovaná len niekoľko kilometrov od známeho okruhu Hungaroring, je postavená na pieskovo-hlinenom podklade a jej dĺžka bola 57 kilometrov, pričom sa jazdilo na tri kolá. Na mieste sa predstavil aj pretekár Tomáš Svitok, ktorý si z Maďarska odviezol 10. a 9. miesto.

Tomáš Svitok:

„Pri dĺžke tejto trate nás čakali preteky trvajúce šesť hodín, čo mi ale po skúsenosti s náročnou francúzskou traťou zo šesťdňovej nerobilo problém. Maďari nachystali krásne testy, veľmi rýchle, jedinou nevýhodou bolo to, že boli krátke a každá, aj menšia chyba vždy vo vyrovnanom poli jazdcov zamiešala poradím. Motocykel fungoval na sto percent, a ako vždy sme to tímovo zvládli na jednotku.
Hoci to už mal byť pre mňa koniec sezóny, dostal som príležitosť zúčastniť sa pretekov majstrovstiev Európy v Nemecku, ktoré sa konajú o dva týždne.“,