Motocyklová Cena Slovenska Svitkovi šťastie nepriniesla

Počas druhého júlového víkendu sa na Slovakia Ringu uskutočnila tradičná Cena Slovenska, ktorej súčasťou bol aj tento rok medzinárodný šampionát Alpe Adria. Okrem toho sa bojovalo aj o body do majstrovstiev Slovenska.

Slovenský pretekár Tomáš Svitok sa chcel pred domácim publikom predviesť v čo najlepšom svetle, ale zatiaľ čo v sobotu skončil desiaty, v nedeľu musel pri chybu súpera a z toho vyplývajúcu technickú poruchu odstúpiť.

Tomáš Svitok:

„Slovakia Ring má pre mňa vždy zvláštnu atmosféru, keďže ma tam príde podporiť množstvo ľudí, priateľov, fanúšikov a členov rodiny. Tento rok sme mali za sebou na Slovakia Ringu niekoľko testovaní, a tak som bol pred týmto víkendom dobre naladený.
Žiaľ, šťastie mi prialo tak 50 na 50. V sobotných pretekoch sa mi s ťažkosťami podarilo dôjsť do cieľa na desiatom mieste, ale nedeľné preteky skončili hneď v prvom kole… Po štarte ma do zadného kolesa trafil Jiří Brož, čo sa mi síce podarilo ustáť a snažil som sa dotiahnuť na skupinu jazdcov predo mnou, ale po kolízii som mal ohnutú zadnú rozetu, ktorá v druhom kole nevydržala a zlomila sa. Vidina úspešného domáceho predstavenia sa žiaľ rozplynula…
Veľmi ma to mrzí, ale ako vždy, musíme sa poučiť a ísť ďalej, stále sme len v polovici sezóny.“