Lehota pod Vtáčnikom hostila predposledné podujatie Enduro Cupu Stred

Slovenský pretekár Tomáš Svitok sa v sobotu 14. 9. zúčastnil enduro pretekov v Lehote pod Vtáčnikom, kde mal pozíciu o to náročnejšiu, že bol jedným z organizátorov podujatia. Aj napriek tomu dokázal vybojovať veľmi dobré výsledky a už o pár dní ho čakajú pre zmenu preteky na cestnom špeciále na 24-hodinových pretekoch Bol d ́Or vo Francúzsku.

Tomáš Svitok:

„Tieto preteky považujem za svoje domáce, teda čo sa týka jazdenia v disciplíne enduro. Je to preto, lebo toto podujatie aj pomáham organizovať spolu s Bosorak cross teamom.
Podujatie sprevádzalo krásne a horúce počasie, takže sme mali problém s veľkou prašnosťou. Zúčastnilo sa ho 168 pretekárov, s čím sme ako organizátori boli veľmi spokojní. O to väčšiu radosť mám aj zo svojich dvoch šiestych miest, pretože v mojej triede bolo na štarte 33 jazdcov. Bol to pre mňa veľmi náročný deň, dvoje hodinové preteky v tej horúčave a prachu a navyše po týždni príprav trate. Výsledky teda pre mňa boli veľmi milým zakončením lehotského podujatia. Hneď v nedeľu ráno odchádzam do francúzskeho Le Castellet, kde sa na okruhu Paula Ricarda uskutočnia 42-hodinové preteky cestných motocyklov Bol d ́Or. Idem tam ako náhradník tímu Maco Racing a už sa veľmi teším.“