Druhé preteky Enduro Cupu hostil Motopark Trenčín

Dňa 14. mája sa v trenčianskom Motoparku uskutočnilo druhé podujatie seriálu Enduro Cup stred. Na štarte nechýbal Tomáš Svitok, ktorý túžil vylepšiť pätnáste miesto z prvých pretekov v Lovčici.

Trať v Trenčíne je vždy situovaná v riečisku rieky Váh, je vždy kvalitne nachystaná, ťažkosti môže jazdcom spôsobovať prach, či naopak blato. Svitkovi sa darilo, keď preteky dokončil na šiestom mieste.

Tomáš Svitok:

„Tentoraz sme zažili nádherný slnečný deň, čo ale znamenalo, že trať bola prašná. Pre mňa to ale bol veľmi dobrý podklad, ktorý celkom vyhľadávam. Do pretekov som veľmi dobre odštartoval a jazdil som
v čelnej skupinke, s ktorou sme sa dokázali vzdialiť naším prenasledovateľom. Preteky boli vypísané na 1,5 hodiny, čo bolo vo veľkom prachu a teple veľmi náročné. Mal som žiaľ aj jeden malý pád, ale zraneniu som sa vyhol, takže sa mi do cieľa podarilo prísť na šiestom mieste. Za daných okolností to bolo maximum.
Predovšetkým som rád, že som sa nezranil, pretože už o dva dni odchádzam do belgického Spa- Francorchamps, kde sa uskutoční testovanie pred druhými pretekmi majstrovstiev sveta Endurance. Na tento legendárny okruh sa veľmi teším.“