Motocyklový šampionát Alpe Adria v talianskej Cremone

Druhé podujatie medzinárodného motocyklového šampionátu Alpe Adria sa uskutočnilo cez víkend 27.-29. mája v Cremone. Slovenský pretekár Tomáš Svitok zažíval na tomto okruhu svoju premiéru.

Seriál Alpe Adria navštívil okruh v Cremone po druhýkrát a na mieste sa zišla vďaka spojeniu s talianskou trofejou MES veľmi silná konkurencia. Na štarte sa tak predstavil napríklad aj Luca Salvadori známy aj
z majstrovstiev sveta. Tomáš Svitok skončil v oboch pretekoch v šampionáte Alpe Adria na šiestom mieste.

Tomáš Svitok:

„Okruh v Cremone bol pre mňa celkom novým, vlani som tam pre zranenie štartovať nemohol, a to bol pre mňa voči mojím súperom hendikep. Bol to teda pre mňa náročný víkend, lebo na trať som si veľmi ťažko zvykal a v oboch pretekoch som skončil šiesty.
Po náročnom období sa ani nevraciame domov, hneď sa presúvame do Belgicka, kde sa na okruhu Spa- Francorchamps konajú 24-hodinové preteky, druhé podujatie vytrvalostných majstrovstiev sveta.“