Brno hostilo pretekárov motocyklového šampionátu Alpe Adria

Na Masarykovom okruhu v Brne sa cez víkend 22.-24. apríla uskutočnilo úvodné podujatie medzinárodného motocyklového šampionátu Alpe Adria, ktorého súčasťou je tradične aj niekoľko národných majstrovstiev. Jedným zo slovenských pretekárov na mieste bol Tomáš Svitok, ktorý sa na brniansku trať vrátil po ôsmich rokoch.

V silnej medzinárodnej konkurencii Tomáš v triede Superbike v kvalifikácii vybojoval šieste miesto na štartovom rošte a šieste miesto mu patrilo aj po prvých, sobotňajších pretekoch. V nedeľu si výsledkovo polepšil, keď druhé preteky dokončil piaty.

Tomáš Svitok:

„Trať v Brne mám veľmi rád a mám na ňu aj pekné spomienky. Ešte ako junior som ju často využíval na tréningy a bola pre mňa vlastne domácou traťou, pričom som tu aj vybojoval body do svetového pohára. Mali sme výhodu, že náš motocykel bol celkom dobre pripravený ešte spred minulotýždňových 24- hodinových pretekov MS Endurance v Le Mans. Nakoniec z toho bolo šieste a piate miesto, s čím som na úvod sezóny spokojný. Celý tím Maco Racing pracoval na sto percent, za čo každému patrí veľká vďaka. Rovnako ďakujem aj naším partnerom.

Teraz mám pred sebou jeden voľný víkend, na čo sa po troch týždňoch veľmi teším. Následne ma čakajú dva víkendu s Endurom.“