V chorvátskej Rijeke šlo o body do Európskeho pohára a Alpe Adrie

Okruh v chorvátskej Rijeke bol v rokoch 1978-1990 súčasťou svetového šampionátu cestných motocyklov a stále patrí medzi najobľúbenejšie trate
v Európe. Už v minulosti sa tu darilo aj slovenskému pretekárovi Tomášovi Svitkovi, ktorý tento rok jazdí Európsky pohár a šampionát Alpe Adria v triede Superstock 1000. Preto chcel pretekár tímu Maco Racing aj tento rok nadviazať na úspechy z minulosti.

Tomáš Svitok:
„Ťažko sa mi hodnotia preteky v Rijeke… Veľmi som sa sem tešil, pretože pred rokom sa mi tu dobre darilo a vo Warm Upe som mal druhý najrýchlejší čas, len kúsok za traťovým rekordom. Bol som teda pozitívne naladený.
Piatkový tréning začal krásne, keď som bojoval o tretie miesto, ale potom som nejako ustal a v kvalifikácii som vybojoval len siedme miesto na štartovom rošte. Skúsili sme ešte urobiť zmeny na nastavení motocykla, aby som mohol
v pretekoch zrýchliť, ale aj tak z toho bolo len deviate miesto v cieli… Pred druhými pretekmi sme teda vrátili späť predošlé nastavenie preteky som dokončil siedmy. Pokúsim sa na to čo najskôr zabudnúť a sústredím sa na budúce preteky.