Úvod countrycrossovej sezóny v Borskom Mikuláši

Po dvojdňovom mrazivom teste v Malackách sa slovenský motocyklový pretekár Tomáš Svitok predstavil na piesočnom povrchu v Borskom Mikuláši. Tomáš a jeho SK Energy Team prijal pozvanie od Bosorák cross Teamu zúčastniť sa MM SR v Country crosse, výsledkom čoho bolo dvakrát 10. miesto v celkovom hodnotení kategórie Hobby 125.

Tomáš Svitok:

Sobotný pretek neskončil presne podľa mojích predstáv, pretože som sa hneď po štarte dostal do kolízie s ďalšími dvomi pretekármi a skončil som na zemi. Mierne ma to rozhodilo, avšak bol som schopný pokračovať v preteku. Po takmer dvojhodinovom boji som nakoniec vybojoval 10. priečku, čo ma trochu mrzí, pretože po štarte som jazdil na prvej pozícií.

Nedeľný pretek bol orientovaný v opačnom smere než v prvý deň, čo sa mierne podpísalo na povrchu trate. Žiaľ, vyjazdené koľaje a bubny ma značne fyzicky vyčerpali, takže som v konečnom dôsledku rád, že som obhájil 10. pozíciu.

Celé podujatie vnímam ako výbornú kondičnú prípravu na môj prioritný šampionát Alpe Adria, ktorý na rozdiel on countrycrossu jazdím na oveľa silnejšom cestnom motocykli.