Úspešný litrový návrat Tomáša

Po dvoch rokoch strávených v triede Superstock 600 sa slovenský pretekár Tomáš Svitok rozhodol pre návrat na motocykel triedy Superstock 1000, v ktorej v minulosti strávil niekoľko sezón vo svetovom pohári. Na posledných pretekoch tohtoročnej sezóny, finálovom podujatí šampionátu Alpe Adria, sa cez víkend predstavil na Slovakia Ringu s podporou tímu Yamaha Maco Racing.

Aj napriek tomu, že sa Tomáš na motocykel Yamaha R1 posadil po prvý raz len v piatok a navyše mal premiéru aj na pneumatikách značky Dunlop, s každým výjazdom na trať neustále zrýchľoval a v kvalifikácii obsadil 13. štartovú priečku. Výborný rozjazd potvrdil aj v prvých pretekoch, kde sa oproti kvalifikácii zlepšil o dve sekundy a v cieli bol na šiestom mieste. V druhých pretekoch jazdil spočiatku na štvrtom mieste, a hoci v závere klesol na konečné siedme miesto, s víkendom mohol byť rozhodne spokojný.

Tomáš Svitok:

„Bolo to pre mňa najkrajšie podujatie sezóny. Celý víkend bol skvelý a ja som zasa po dlhšej dobe plnej trápenia cítil neskutočnú radosť byť na motorke a potvrdiť, že mám stále na to byť opäť rýchly. Nebolo to však vôbec jednoduché, v piatok ráno som sa zobudil s teplotou a bolesťami a pomohli mi až dve infúzie, aby som mohol vôbec niečo zajazdiť. Náročné bolo aj to, že som po prvý raz jazdil na pneumatikách Dunlop a hlavne na novej Yamahe R1. Celý víkend som bral ako test pre budúci rok. Stihol som zajazdiť len 62 kôl, čo je málo pre úplné pochopenie motocykla, ale teší ma, že som aj napriek tomu bol štvrtým najrýchlejším jazdcom v triede počas celého víkendu. Mrzí ma, že som v nedeľu prišiel o piate miesto, ale o to viac sa teším na budúcu sezónu. Celý Macov tím fungoval skvele a ja som si to užíval. Vždy som mal perfektne pripravenú motorku a v každom výjazde som tak mohol dosiahnuť pokrok. Moja veľká vďaka patrí aj mojej rodine, priateľke, partnerom a fanúšikom, bez ktorých by to v žiadnom prípade nešlo.“