Tomáš Svitok vicemajstrom v šampionáte Alpe Adria

Slovenský motocyklový pretekár Tomáš Svitok vybojoval v tohtoročnom šampionáte Alpe Adria celkové druhé miesto v triede Supersport. Na poslednom podujatí v chorvátskej Rijeke si na svoje konto pripísal 32 bodov za dve tretie miesta.

Tomáš Svitok:

Do Rijeky sme dorazili už vo štvrtok a chystali sa na divoké počasie. Prichádzali sme tam ešte a malou šancou na titul majstra. Žiaľ, bodová strata bila už veľká.
V piatok sme absolvovali tri tréningy, z toho dva na vode. Hľadali sme nastavenie, pretože na suchu sa tam tento rok jazdilo minimálne.
V sobotu bola kvalifikácia, a znovu v daždi. Chcel som na to pritlačiť, ale bol z toho nepríjemný highsider a ja som vyletel z motorky. Až na narazené nohy to dobre dopadlo a motorka bola tiež len ľahko poškodená.
V sobotných pretekoch sa mi podarilo dostať zo šiesteho miesta na tretie, čo ma po tom rannom páde potešilo. Taktiež aj to, že som na víťaza Petra Svobodu strácal len osem desatín na kolo.
Nedeľa bola opäť plná dažďa, ale pred pretekmi už trať osychala, a hoci bola miestami stále mokrá, rozhodli sme sa dať suché pneumatiky. Zo začiatku som teda šiel opatrnejšie, ale v cieli z toho bolo opäť tretie miesto.
Preteky v Rijeke boli pre mňa posledné v tohtoročnom seriáli Alpe Adria, ale nakoniec je z toho druhé miesto v šampionáte, z čoho mám veľkú radosť, keďže som pred sezónou prestúpil do novej triedy a vôbec som nevedel, čo mi to prinesie. Teší ma, že som uspel v triede Supersport New Generation, navyše s motocyklom Honda roku výroby 2012. Nakoniec to teda bola sezóna úspešná, často s umiestneniami na pódiu.
Veľké poďakovanie patrí môjmu otcovi a partnerom, bez ktorých by som nemohol absolvovať už svoju 23. sezónu v kariére. Na budúci týždeň ma ešte čaká záverečné enduro majstrovstiev Slovenska a sezóna bude na konci.