Tomáš Svitok v tíme Union Bike Gimotorsports

19-ročný pretekár Tomáš Svitok sa predstaví v talianskom tíme Union Bike Gimotorsports v nasledujúcich troch podujatiach svetového pohára triedy Superstock 1000. Union Bike Gimotorsports je tím, ktorý je podporovaný priamo talianskou fabrikou MV Agusta a práve na motocykli tejto značky bude Tomáš štartovať.

Slovenský pretekár, ktorý je členom tímu Intermoto Czech, chcel samozrejme využiť túto možnosť a bol na vlastnú žiadosť českým tímom na nasledujúce tri podujatia pre spoluprácu s Talianmi uvoľnený.

Najbližšie sa predstaví už 4.-6. septembra na nemeckom Nürburgringu.

Preteky triedy Superstock 1000 sa jazdia popri Majstrovstvách sveta Superbikov a Supersportov a vždy zahajujú nedeľňajší program. Pre Tomáša by mohlo byť účinkovanie zlomové v jeho doterajšej športovej kariére, pretože sa tak ocitne v spoločnosti popredných tímov svetového seriálu.

Tomáš Svitok:

„Som šťastný, že sa nám podarilo dohodnúť sa s tímom Union Bike Gimotorsports, s ktorým som minulý týždeň testoval v talianskom Mugelle. Jazdiť na motocykli MV Agusta bolo pre mňa veľkým zážitkom a som rád, že so mnou predstavitelia tímu vyjadrili spokojnosť a ponúkli mi spoluprácu.

Musím však poďakovať majiteľovi tímu Intermoto Czech, pánovi Josefovi Kubíčkovi, ktorý ma po vzájomnej dohode uvoľnil do služieb iného tímu pre tri podujatia litrových Stockov. Za možnosť zoznámiť sa s tímom Union Bike Gimotorsports vďačím pánovi Karlovi Caesarovi, majiteľovi spoločnosti CSR Moto. Čakajú ma náročné podujatia, pretože ani na jednom z troch okruhov som ešte neštartoval.

Urobím však všetko pre to, aby som dokázal uspieť.“