Tomáš Svitok na pretekoch šampionátu Alpe Adria v Rijeke

Slovenský pretekár Tomáš Svitok sa cez víkend predstavil na štvrtom tohtoročnom podujatí šampionátu Alpe Adria, v ktorom bojuje o najvyššie priečky v triede Supersport, pričom po pretekoch v Rijeke je na priebežnom druhom mieste.

Tomáš Svitok:

„Po dvoch rokoch znovu naspať na okruhu Grobnik v chorvátskej Rijeke. Okruh, ktorý ja osobne mám veľmi rád, i keď som tu mal aj pár tvrdých zranení. Na miesto sme cestovali už v stredu, pretože je to vždy aj prijemné spojiť aspoň s jednodňovou dovolenkou pri mori. Bohužiaľ, počasie nám celý víkend neprialo, a až na jeden piatkový tréning sa šlo všetko na buď úplnej vode, alebo na osychajúcej trati.
Sobotná kvalifikácia na vode mi vyšla na 2. miesto v SSP 600, čo pre mňa znamenalo prvý rad (3. miesto v rámci 2 kategórií). Ako zázrakom sa v sobotu ukázalo slnko a my sme doslova vymýšľali nastavenie na sucho priamo pred pretekmi. Motocykel sa nám podvozkovo podarilo veľmi dobre trafiť, a ja som v technickej pasáži bojoval vždy o 2. miesto, žiaľ, výkon nám chýba vo vysokých otáčkach a vždy na dlhých rovinách ma súperi predbehli po motore a ja som skončil v sobotu na 4. mieste.
V nedeľných pretekoch znova počasie rozhodlo, že sa pôjde len na vode, a ja po kvalifikácii na 3. mieste som dúfal, že to dobre klapne, no bolo z toho až 5. miesto.
Poučení do ďalších pretekov si teraz konečne dva víkendy oddýchneme, a čakajú nás voľné preteky na letisku v Trenčíne, kam všetkých fanúšikov pozývam.
Ďakujem všetkým partnerom za dôveru a ideme ďalej. Sezóna prešla svojou prvou polovicou a priebežné 2. miesto v šampionáte Alpe Adria ma motivuje stále bojovať o prvé priečky.“