Premiéra na endure

Mladý motocyklový pretekár Tomáš Svitok sa na začiatku septembra zúčastnil náročných medzinárodných pretekov Alpe Adria MM SR Enduro Country cross. Počas sobotného preteku trvajúceho štyri a pol hodiny Tomáš odjadil dva okruhy s celkovou dĺžkou približne 120 km a umiestnil sa tým na 8. priečke. Neďeľný pretek mu však nevyšiel, keďže bol kvôli defektu nútený odstúpiť. Vzhľadom na obtiažnosť Tomáš tvrdí, že išlo o krst ohňom.

Tomáš Svitok:

Takýto závod som jazdil prvýkrát v živote a musím povedať, že je síce zaujímavý, ale taktiež nesmierne náročný a to hlavne na kondíciu, orientáciu a sústredenosť. Keďže má jedno kolo približne 60 km, je veľa miest, kde sa dá stratiť. Nevýhodou tiež je, ak sa na motorke niečo pokazí a pretekár nie je schopný opraviť závadu kdesi uprostred lesa.. To bol žiaľ môj prípad počas nedeľného preteku, keď som dostal defekt zadného kolesa. Bol som asi 25 km pred depom a kvôli nedostatku času som musel nechcene odstúpiť.

V budúcnosti by som chcel opäť absolvovať endurový pretek, dúfam však, že bude mať o niečo zdarnejšie hodnotenie.