Motocyklová šesťdňová sa tento rok konala vo Francúzsku

Viac ako storočná história, navyše pre Československo v minulosti mimoriadne úspešná. To je Šesťdňová motocyklová súťaž enduro, ktorá nesie aj prívlastok motocyklová olympiáda. Tento rok sa jej vo francúzskom Le Puy de Velay v rámci klubovej súťaže zúčastnil aj náš úspešný motocyklový pretekár Tomáš Svitok.

SK Energy racing sa na tieto dva týždne chystal celý rok. Tím sa prihlásil do klubovej súťaže v jazdeckom zlození Tomáš Svitok, Juraj Bisták a Vladimir Vlha. Na pretekárov každý deň čakalo 280-290 kilometrov trate, z toho vždy päť rýchlostných testov.

Tomáš Svitok:

„Bolo pred nami dokopy trinásť rôznych testov, ktoré sme si prakticky týždeň predtým každý jeden prešli poctivo aj pešo, aby sme vedeli čo nás čaká a neminie. Po náročnej týždňovej turistike nás čakali administratívne a technické prebierky, ktoré sme všetci zvládli na jednotku.

V sobotu nás čakal otvárací ceremoniál, nedeľa bola dňom voľna a v pondelok štart do najťažších pretekov v roku. Šesť dní v sedle. Pre mňa to bola nová skúsenosť a musím priznať, že ako som tvrdil
o trati v Gelnici, že bola pre mňa dovtedy najťažšia, tak teraz som musel zmeniť názor. Každý deň skoro 300 kilometrov veľmi kamenistým terénom bol fyzicky veľmi náročný.
V prvý deň som mal aj tvrdý pád a ohol som rozetu, kedy som žiaľ chytil aj trestné minúty, pretože v horách sa motocykel ťažko opravoval, no všetko som zvládol.
Postupne sme sa dostávali dopredu, každým náročným dňom, chalani sa snažili jazdiť tiež bez chýb, motocykle fungovali a na sto percent zvládli cca 1500 kilometrov jazdy.
Náš tím obsadil 59. miesto, čo na premiéru považujem za dobré umiestnenie.
Veľké ďakujem patrí tímu, menovite Jožkovi Marenčákovi, Tomášovi Hofmanovi a Patrikovi Paučekovi, taktiež rodine za podporu a našim partnerom, bez ktorých by sme to nezvládli.“