Tomáš len 1,3 sekundy od svetových bodov

Tomáš Svitok a český tím SMS Racing spolu absolvovali druhé podujatie svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000, ktoré sa tentoraz konalo v španielskej Valencii.

Tvrdá práca celého tímu začína niesť ovocie a aj napriek Tomášovmu piatkovému tréningovému pádu sa postupne podarilo nastaviť motocykel omnoho lepšie ako pred dvomi týždňami v Portugalsku. Náš pretekár sa po štarte nedeľných pretekov z 25. kvalifikačnej pozície posunul na 17. miesto, pričom k svetovým bodom, ktoré sa udeľujú do 15. miesta, mu chýbalo len 1,3 sekundy. Tomášov výkon v pretekoch ocenil aj majiteľ tímu pán Jan Saska, ktorý vyzdvihol výrazný posun nášho pretekára oproti tréningom.

Tomáš Svitok:

„Preteky nám tentoraz vyšli výborne, štart sa mi vydaril, ale trošku som sa zaplietol v druhej zákrute. Jazdil som však s veľkou chuťou a to aj napriek tomu, že som v posledných štyroch kolách musel bojovať s opotrebovanou zadnou pneumatikou. Aj tak som sa pokúsil zaútočiť na 16. miesto, ale súper jazdil veľmi defenzívnu stopu, a tak sa mi nepodarilo cez neho dostať. Mám však veľkú radosť z toho, že sa nám v tréningu podarilo nastaviť motocykel, mechanici odviedli skvelú prácu, čo dokazuje šiesty najrýchlejší top speed, pričom bol môj motocykel najrýchlejšou Hondou v štartovom poli. V tíme vládne spokojnosť, oproti Portugalsku sme sa zlepšili a ja sa o to viac teším na ďalšie podujatie.“