Seriál Enduro Cup stred pokračoval v Lehote pod Vtáčnikom

Počas posledného júlového dňa sa na trati v Lehote pod Vtáčnikom konalo ďalšie podujatie seriálu Enduro Cup Stred, ktorého sa zúčastnil aj slovenský pretekár Tomáš Svitok.

Keďže je Tomáš a tím SK Energy spoluorganizátorom tohto podujatia, považuje ho za svoje domáce podujatie. Na mieste sa bojovalo 210 súťažiacich, plus sa na trati predstavili pretekári MMSR kategórie Quad. Svitok nakoniec obsadil v cieli piate miesto.

Tomáš Svitok:

„Pre mňa sú vždy tieto preteky veľmi náročné po organizačnej stránke, pričom tentoraz k tomu navyše prispela aj silná búrka ráno pred štartom. Všetko sme ale nakoniec zvládli a podujatie chválili pretekári aj návštevníci. Samozrejme, zúčastnil som sa aj ako pretekár, ale obsadil som piate miesto, čo ma mrzelo, keďže som chcel na pódium. Vyčerpanosť z organizovania ale urobila svoje. Až na niekoľko zranení prebehlo všetko na jednotku, takže sme boli spokojní. O to viac, že o tri týždne na tejto trati organizujeme veľké medzinárodné preteky, kde však ja budem chýbať, pretože mi to termínovo koliduje s podujatím európskeho pohára v Rijeke.“