Na záver sezóny 2011 dvadsiate miesto

Slovenský motocyklový pretekár Tomáš Svitok a tím SK Energy dokončili tohtoročný seriál FIM Cupu triedy Superstock 1000 na portugalskom okruhu Portimao.

Po sobotnej kvalifikácii patrilo 21-ročnému pretekárovi 21. miesto na štartovom rošte, v samotných pretekoch skončil v nedeľu dvadsiaty. V konečnom hodnotení seriálu mu patrí 22. priečka so ziskom 8 bodov.

Tomáš Svitok:

“V piatok som sa na tomto okruhu trošku hľadal, predsa to bolo už dávno odvtedy čo som tu jazdil. Sústredili sme sa na nastavenie motocykla a v prvej kvalifikácii ma potom trochu limitovala bolesť hlavy spôsobená pravdepodobne únavou z dlhej cesty a 34 stupňová teplota vzduchu. Bol to pre mňa doslova zabijak. Vo svojom poslednom rýchlom kole som mal navyše kolíziu s Talianom Antonellim, ktorý po prejdení rýchleho kola prudko ubral. V sobotu ráno to vyzeralo skvele, zrýchlil som o 1,6 sekundy a bol som správne motivovaný pred rozhodujúcou kvalifikáciou. V tej som sa dostal hneď na začiatku na 15. miesto, no po výmene pneumatiky som zbytočne niekoľko kôl čakal na rýchlejšieho súpera a vyšiel som z tempa. Pred pretekmi som túžil po dobrom výsledku, boli sme po kvalifikácii viacerí v malom časovom rozstupe, ale preteky mi vôbec nevyšli, vždy keď som sa snažil predbiehať súperov, tak som bol dlhý na brzdách a viac som strácal ako získaval. Som veľmi sklamaný, že záver sezóny nevyšiel lepšie, moja vďaka však patrí tímu, ktorý pracoval výborne a našim partnerom, ktorí nám umožnili zúčastniť sa tohto seriálu.”