Motocyklová Cena Slovenska uzavrela domácu motocyklovú sezónu na okruhoch

Slovakia Ring sa stal v dňoch 11.-13. októbra dejiskom záverečných pretekov majstrovstiev Slovenska, medzinárodných majstrovstiev Českej republiky
a ďalších niekoľkých sérií. V triede Superstock 1000 sa domácim divákom predstavil aj slovenský pretekár Tomáš Svitok, člen tímu Maco Racing.

Tomáš Svitok:
„Na záver sezóny sme sa s tímom rozhodli zúčastniť sa domácej Ceny Slovenska, na ktorú som sa tešil, keďže to bola taká bodka za sezónou pred domácim publikom. Počas piatkových teréningov sme zľahka šetrili pneumatiky na sobotu a nedeľu. Všetko prebiehalo bez problémov, až na sobotnú kvalifikáciu. Doobeda bolo chladné počasie, studený asfalt a ja som bol jedným z mnohých jazdcov, ktorým sa nepodarila zvládnuť prvá ľavá zákruta okruhu. Bol z toho ťažký pád, ale motocykel mechanici bez väčších problémov poskladali.
V pretekoch tried Superstock 1000 som obsadil druhé miesto, pričom
v spoločnom hodnotení s triedou Superbike som bol tretí. V konkurencii viac ako troch desiatok súperov som bol teda spokojný.
Do nedeľných pretekov som štartoval z druhej pozície a po výbornom štarte som päť kôl viedol celé pole jazdcov. Žiaľ, dopustil som sa chyby, vyskočila mi rýchlosť pri brzdení a v cieli som bol druhý.
Moje veľké poďakovanie za tento víkend patrí predovšetkým môjmu otcovi, ktorý bol mijím manažérom, mechanikom a kuchárom. Takisto ďakujem celému tímu Maco Racing a mojim partnerom nielen za toto podujatie, ale aj za celú sezónu 2019.“