MMSR v Countrycrosse pokračovali v Domaniži

Ďalšie podujatie domáceho šampionátu v Countrycrosse sa uskutočnilo 8.-9. augusta v Domaniži, ktoré je organizované na počesť Janka a Jozefa Haviarovcov, ktorí tieto preteky vždy pripravovali. Na mieste vládli vysoké teploty a prašnosť, čo pretekárom robilo veľké starosti. Práve pretekárov sa na mieste predstavilo 380, no podujatie sa mohlo pochváliť aj veľkým množstvom fanúšikov. Tomášovi Svitkovi sa na pretekoch darilo, keď v sobotu skončil desiaty, ale v nedeľu doplatil na defekt pneumatiky a skončil dvanásty.

Tomáš Svitok:

„Preteky v Domaniži boli pre mňa veľmi náročné pre horúčavy a prašnosť trate. Konkurencia tu bola veľká, ale to množstvo divákov okolo trate ma tu vždy veľmi poteší. Jazdili sme v sobotu aj nedeľu, v sobotu som bol spokojný s desiatym miestom, keďže nás na štarte bolo ozaj veľa. V nedeľu to spočiatku vyzeralo ešte lepšie, mal som skvelý štart a v prvej zákrute som bol štvrtý. Vyzeralo to sľubne, asi po hodine som sa držal na siedmom mieste a veril v dobrý výsledok, ale v poslednom kolesom dostal defekt na zadnom kolese, keď do cieľa chýbalo asi šesť kilometrov. Dobrý výsledok bol fuč, ale keďže som si predtým vyjazdil väčší náskok, tak aj s defektom z toho bolo 12. miesto v cieli. Po siedmych týždňoch ma čaká jeden voľný víkend, ktorý ma ale čaká opäť na trati, keďže ja a celý môj tím organizujeme 22. augusta Countrycross v Lehote pod Vtáčnikom, na ktorý vás spolu s celým tímom SK Energy pozývame.“