Bodový zásah v Španielsku

Úspešný víkend na španielskom okruhu Motorland Aragon má za sebou slovenský pretekár Tomáš Svitok. V pretekoch FIM Cupu Superstock 1000 vybojoval trináste miesto, za ktoré zinkasoval tri body do hodnotenia seriálu.

20-ročný jazdec štartujúci na motocykli Ducati a takisto aj slovenský tím SK Energy tak potvrdili výkonnostný vzostup z posledných podujatí a slovenským fanúšikom poslali najlepšiu pozvánku na nadchádzajúce podujatie seriálu, ktoré sa bude konať 10. júla v rámci Majstrovstiev sveta Superbikov na Masarykovom okruhu v Brne.

Tomáš Svitok:

„Máme za sebou úspešný víkend a všetci v tíme sme veľmi šťastní. Hneď na začiatku sa nám podarilo dobre nastaviť motocykel a potom sme pracovali už len na detailoch. Sám za seba môžem povedať, že som už oveľa lepšie pochopil jazdu s dvojvalcom a upravil som podľa toho aj štýl jazdy. Štart do pretekov sa mi podaril, obhájil som svoju 17. kvalifikačnú pozíciu a postupne som sa posunul na 14. miesto. V predposlednej zákrute som úspešne zaútočil na súpera predo mnou a defenzívnou stopou v poslednej zákrute som trináste miesto udržal. Som veľmi vďačný celému tímu, ktorý pracuje vynikajúco, navyše tu vládne výborná atmosféra. Veľmi sa tešíme do Brna, je to v podstate naše domáce podujatie a preto sa teším aj na mojich fanúšikov, ktorí nás prídu do Brna povzbudiť.“